ad ochrona krzewów przed szkodami

Dobrze, że róż nie ma u {Izy1973} 😉

Podobnie jak {Horpyna} radzę mniej się przejmować – półtropikalne nasadzenia w PL to błąd, jeśli brak im szklarni.

Sposób sadzenia – otoczenie – też może pomóc, bo działka na wygwizdowisku ma inny mikroklimat, niż taka, którą okalają linie wyższych żywopłotów. Te warto mieć posadzone nawet wcześniej, by wzrosły, dobrze mieć ich kilka linii, dzielących działkę na kwatery.

U mnie, w zmrozowisku, rozchorowały się [martwice kory, jej spękania] i zmartwiały kilkuletnie śliwki, jakich nigdy nie bielono w 2. połowie zimy – radzę to czynić u {Izy1973}, a jak będzie deszczowa zima, to nawet powtórzyć bielenie.

Z kolei nasz [skandynawski pochodzeniem] 30-letni jarząb szwedzki rósł zdrowo, owocował, ale kilka ładnych lat temu powiew zimy w czas pędzenia jego soków umartwił go na stojąco – proszę, by {Iza} na coś takiego była gotowa i nie wpadła w wieloletnią traumę 🙂

Też mam/ miałem u siebie:

* tamaryszek półwieczny, drzewiasty, mrozy mu nic nie czyniły [zszedł był na starość, spróchniał], teraz ma następcę, tenże rośnie marnie [piaski], ale zdrowo#.

* {Izowy}/ {Iziny} bez bzem, ale jeśli to lilak, to taki zimą byłby półpancerny – przymrozki mogą mu warzyć zawiązki kwiatów.

* bez czarny i koralowy są u nas dzikie [moje oba u nas w zmrozowisku są bezobsługowe].

* drzewiaste derenie u zmrozowiskowego sąsiada mają pół wieku, owocują jak szalone, zdrowe jak tury [oby były sadzone u Was parami!]/ nasze krzewiaste są bezobsługowe.

* kalina koralowa u nas cierpi nie od mrozu, a od mszyc. Bezobsługowa, tniemy ją korygująco.

* nasz różanecznik himalajski, miniaturka, w zaciszu żywopłotu rósł z dekadę, zimą obsypywany zaspą na wszelki wypadek, a zmarł chyba na niezbyt dobrze przygotowaną glebę i w czas suszy – proszę to wyprzedzająco u {Izy} rozważyć#.

* porzeczkami, agrestem radzę się nie przejmować zimą, nasze [grubo wyściółkowane] w zmrozowisku wymagają jeno odpowiednich, w odpowiedni czas, cięć.

* przed milinem [jego drapieżną terytorialną zachłannością i potrzebą masywnych, wysooooookich podpór] ostrzegano tu wielekroć. Bałbym się go nie tylko zimą 😉

* pigwa [gruszkodajna] radzi sobie u moich rodziców zimą bez kłopotu/ pigwowce [jabłuszkodajne] są pancerne na zimę – oboje nie powinny {Izy} martwić w lute mrozy. Nas – nie martwią.

Byliny są różne – zależy, czy wśród nich są np. cebulowce obowiązkowo zimą do wykopania. Zasadniczo one co kilka lat powinny mieć rotację siedliska, same to pokażą, obumierając kępowo. Warto im pomóc ściółkując, nawet trocinami czy korowiną.

Podobnie – winorośle są różne, sąsiedzi moich rodziców mają odmiany z Włoch przywiezione [przy ścianie domu!], nie gną ich zimą ku ziemi i tam nie ochraniają [jak normy nakazują] i jest OK. Ale się ich masowym owocowaniem nie chwalą.

Moje [nieźle winogronują] są zimą tylko cięte, też ściana budynku je chroni – ma {Iza} aby [ma mieć?] jaką altankę w planie, by ścianą chroniła? Oby#.

Summa:

– ### warto grubo [10-15 cm – zmrozowisko, 5-10 cm w niezmr.] wyściółkować krzewy wszelakie, w razie przemarznięcia cenne krzewy odbiją od korzeni, a podlewanie po kilku latach będzie zbędne;

– trzeba za młodu bielić drzewka zimą do czasu wytworzenia się grubej korowiny, cienkokor[ow]e stale;

– nie sadzić modnych południowców, a jeśli – składać kwoty na stypę i powtórki [śp. araukaria u znajomego pożyła 5 lat];

– ### wytworzyć mikroklimatyczne enklawy: żywopłoty/ usytuowanie nagrzewająco-wychładzajace.

Bardziej martwiłbym się dziką zwierzyną, ta powinna spotkać na pieńkach [za] młodych drzew przez kilka zim różne osłony ochronne, nawet zniechęcające do zgryzania smarowidła [repelenty], szczególnie jeśli działka ogrodowa jest na uboczu [zimą na śniegu warto wokół poszukać tropów dla sprawdzenia].

Zające i króliki są dość rzadkie, ale większa roślinożerna płowa zwierzyna może i musi w I-IV zgryźć witaminizowaną przekąskę, niezbędną na przednówku 😉

Rozrywkowe Wiadomości

Jeśli chcesz korzystać spośród Androida na PC będzie to wspaniałe doświadczenie dla Ciebie, kiedy istnieje krocie źródeł dostępnych używać Androida na komputerze tymczasem deweloperzy mogą wykorzystać pod ręką opracowywaniu różnego rodzaju Wiadomości dla smartfonów z systemem Android. Powiązane Artykuły Hacking & Virus / Malware Apple iPad MB294LL / Tablet (64GB, WiFi) Całokształt co chciałbyś wiedzieć o IT Technological Social Network Są cechy techniczne używać Androida na komputerze osobistym. YouWave jest aplikacją, które można łatwo wykorzystać na komputerze do Smartphone spośród Androidem. Są owo cechy aplikacji, które byłyby pomocne w celu Ciebie. Android 2.3 Gingerbread wydanie jest dostępna dla lepszej pracy aż do pracy spośród app choć, może jego osoba być praktyczny w dowolnej innej wersji najnowszej W ciągu korzystania z tej aplikacji można uruchomić na Windows XP, Vista a obie wersje window7, 32 a 64 bit W przypadku grasz w jakąkolwiek grę na Androida tudzież chcesz zapisać go symulowane opcja kart SD zapewnia obiektu do zapisywania gry One zainstalować aplikację będzie można zapisać stan zaś zastosowanie będzie pomocne dla twoja osoba i umożliwia śmigły restart komputera Miłośnicy gier mogą korzystać informacje tej aplikacji łatwo dla wielu graczy gry wiadomości grać w gry online jest dostępna w Internecie, kiedy można zapisać swoje ulubione gry, które chcesz grać o więcej czasu Jest dynamiczna wiadomości obrotowy jest dostępny w twoim ulubionym app zaś będzie można korzystać z telefonu-jak natychmiastową reakcję po zainstalowaniu tej.

Wydarzenia

Jeśli chcesz korzystać spośród Androida na PC będzie informacje wspaniałe doświadczenie gwoli Ciebie, jak istnieje niemało źródeł dostępnych używać Androida na komputerze lecz deweloperzy mogą wykorzystać w pobliżu opracowywaniu różnego rodzaju Bardzo Dobre Wiadomości w celu smartfonów z systemem Android. Powiązane Artykuły Hacking & Virus / Malware Apple iPad MB294LL / Tablet (64GB, WiFi) Wsio co chciałbyś wiedzieć o IT Technological Social Network Są cechy techniczne używać Androida na komputerze osobistym. YouWave jest aplikacją, które można łatwo wykorzystać na komputerze aż do Smartphone spośród Androidem. Są to cechy aplikacji, które byłyby pomocne gwoli Ciebie. Android 2.3 Gingerbread wydanie jest dostępna dla lepszej pracy do pracy spośród app wprawdzie, może jego osoba być praktyczny w dowolnej innej wersji najnowszej W toku korzystania z tej aplikacji można uruchomić na Windows XP, Vista oraz obie wersje window7, 32 natomiast 64 bit W przypadku grasz w jakąkolwiek grę na Androida oraz chcesz zapisać go symulowane możliwość kart SD zapewnia obiektu rozrywka zapisywania gry One zainstalować aplikację będzie można zapisać stan oraz używanie będzie pomocne gwoli ty oraz umożliwia śmigły restart komputera Miłośnicy gier mogą korzystać z tej aplikacji łatwo gwoli wielu graczy gry a grać w gry online jest dostępna w Internecie, gdy można zapisać swoje ulubione gry, które chcesz grać o więcej czasu Jest dynamiczna alternatywa obrotowy jest dostępny w twoim ulubionym app zaś będzie można korzystać spośród telefonu-jak natychmiastową reakcję po zainstalowaniu tej.

Krajowe Informacje

Jeśli chcesz korzystać z Androida na PC będzie to wspaniałe doświadczenie dla Ciebie, jak istnieje multum źródeł dostępnych używać Androida na komputerze sport deweloperzy mogą wykorzystać obok opracowywaniu różnego rodzaju Wiadomości Dobre gwoli smartfonów z systemem Android. Powiązane Artykuły Hacking & Virus / Malware Apple iPad MB294LL / Tablet (64GB, WiFi) Całokształt co chciałbyś wiedzieć o IT Technological Social Network Są cechy techniczne używać Androida na komputerze osobistym. YouWave jest aplikacją, które można łatwo wykorzystać na komputerze aż do Smartphone spośród Androidem. Są to cechy aplikacji, które byłyby pomocne gwoli Ciebie. Android 2.3 Gingerbread edycja jest dostępna dla lepszej pracy do pracy informacje app acz, może jego osoba być stosowany w dowolnej innej wersji najnowszej Na przestrzeni korzystania spośród tej aplikacji można uruchomić na Windows XP, Vista zaś obie wersje window7, 32 a 64 bit W przypadku grasz w jakąkolwiek grę na Androida oraz chcesz zapisać go symulowane możliwość kart SD zapewnia obiektu aż do zapisywania gry One zainstalować aplikację będzie można zapisać forma i używanie będzie pomocne gwoli ty oraz umożliwia rychły restart komputera Miłośnicy gier mogą korzystać informacje tej aplikacji łatwo dla wielu graczy gry zaś grać w gry online jest dostępna w Internecie, gdy można zapisać swoje ulubione gry, które chcesz grać o więcej czasu Jest dynamiczna alternatywa obrotowy jest dostępny w twoim ulubionym app zaś będzie można korzystać z telefonu-jak natychmiastową reakcję po zainstalowaniu tej.

Wyniki Sportowe

Zachowawczy człowiek wiary rozumie, że pogląd, że my, jako zasoby ludzkie, są w stanie (krótko czas wolny wybuchu nuklearnego) zniszczenia tej planety jest absolutna ślepy bezczelność. Wiemy, że żupan nie zamierza w Ekonomia życiu, tak aby być jakiś diabelny istnienia. Konserwatywne narody wiary również wiedzieć, że pobłogosławił nas z nieprzyzwoitej obfitości zasobów, które my, w charakterze jego tworzenia, zostały przeznaczone aż do podjęcia sumowanie dominacja moi bracia natomiast siostry rozrywka innych matek w całej tej błogosławionej narodu muszą jasno zrozumieć Znaczne różnice między tymi dwoma szkołami podstawowymi myśli politycznej. To jest absolutnie niezbędna gwoli wolności człowieka, że ​​jeden jest w stanie rozróżnić reakcjonizm wiadomości liberalizmu, aby pełniej zrozumieć niesłychanie niebezpieczną grę, która jest, jaką w naszej stolicy. Ultra-liberalna (jak również tych demokratów miękkie serce) są całkiem się nabrać, wierząc, że jest w rzeczywistości o Obamacare opieki zdrowotnej. Konserwatyści wiem, że to jest być może w najwyższym stopniu obłudne informacje obecnej administracji natomiast jej zwolenników niewidomych. W rzeczywistości, owo straszydło, który został przekazany za pomocą porzuconego kongresie oraz podpisał ustawę za pomocą etatystycznego administracji jest o rządową kontrolę praktycznie każdego aspektu naszego życia. Jak argumenty, które zostały zaproponowane w tej kwestii są obiektywnie ocenione, szczerze mówiąc nie może być drugi logiczny konkluzja spośród outcome.It okres, tak aby zrozumieć, co się naprawdę wierzy, tudzież skojarzyć.|czas wolny

Hobby

Owo możliwe, zwiększyć przychody czas wolny zmaksymalizować dobrodziejstwo w celu zdobycia pieniędzy maksymalną. Motywacyjne w kapitalizmie jest rozrywka przede wszystkim indywidualnej a samodzielnej centered.The sposób opcjonalny alternatywą gwoli kapitalizmu powinna być Biznes informacje, w którym postać powinna zostać zrekompensowane przede wszystkim troski innych ludzi w swoim społeczeństwie, lub przyczyniają aż do ludzkości w poprzek osiągnięcie nowych odkryć w dziedzinie nauki a medycyny, oraz nowych technologii, które z góry ludzkość w rzeczy samej. Innym sposobem, który można nazwać „philanthropism”, sugerują, że każdy z nich powinien otrzymać uposażenie w kwocie, która odzwierciedla jego wkład aż do społeczeństwa ludzkości. Honorarium może być wypłacane w globalnych punktów, które powinny zastąpić w końcu eksploatacja pieniędzy w dowolnej walucie. Ilość punktów, które powinny być wypłacane periodycznie od czasu osoby, w zależności od chwili jego zawodu lub przyczynić się aż do społeczeństwa, powinny być nadzorowane za pomocą lokalne rządy. Nie powinno być uzgodnione wynagrodzenie indeksu, zgodnie z którym wszystkie zadania zostaną sklasyfikowane zgodnie spośród głównych parametrów, takich jak: stan profesjonalizmu natomiast stopnia niezbędnego do pracy, ilość doświadczenia potrzebna, i czas wolny udziału a znaczenia w celu społeczeństwa tudzież ludzkości . Różnice płac między szeregach kierowniczych a pracowników młodszych powinna być zmniejszona i nadzorowane zgodnie sport indeksu uzgodniony. Nie będzie uzasadnienie np. gwoli dyrektora.

Ciekawe Wydarzenia

To możliwe, zwiększyć przychody i zmaksymalizować korzyść w celu zdobycia pieniędzy maksymalną. Motywacyjne w kapitalizmie jest furt przede wszystkim indywidualnej a samodzielnej centered.The sposób wiadomości alternatywą w celu kapitalizmu powinna być Informacje Najnowsze płatniczy, w którym postać powinna zostać zrekompensowane przede wszystkim troski innych ludzi w swoim społeczeństwie, ewentualnie przyczyniają do ludzkości na krzyż osiągnięcie nowych odkryć w dziedzinie nauki a medycyny, zaś nowych technologii, które spośród góry ludzkość naprawdę. Innym sposobem, który można nazwać „philanthropism”, sugerują, że każdy z nich informacje otrzymać zapłata w kwocie, która odzwierciedla jego wkład aż do społeczeństwa ludzkości. Uposażenie może być wypłacane w globalnych punktów, które powinny zastąpić w końcu eksploatacja pieniędzy w dowolnej walucie. Ilość punktów, które powinny być wypłacane okresowo rozrywka osoby, w zależności odkąd jego zawodu czy też przyczynić się do społeczeństwa, powinny być nadzorowane za sprawą lokalne rządy. Nie powinno być uzgodnione zapłata indeksu, zgodnie z którym wszystkie zadania zostaną sklasyfikowane zgodnie spośród głównych parametrów, takich jak: ilość profesjonalizmu tudzież stopnia niezbędnego aż do pracy, ilość doświadczenia potrzebna, zaś liczebność udziału oraz znaczenia rozrywka społeczeństwa a ludzkości . Różnice płac między szeregach kierowniczych oraz pracowników młodszych powinna być zmniejszona natomiast nadzorowane zgodnie sport indeksu uzgodniony. Nie będzie usprawiedliwienie np. gwoli dyrektora.

{Rozrywka|Wiadomości|Newsy|Newsunie|Katalo|Ciekawy Spis|Faaaajna Strona|Interesujące Wieści|Interesujące Wiadomości|Ciekawe Źródło Wieści|Super Newsu

Elementem 10G) natomiast kilka kopii zapasowych a odzyskiwania danych ulepszenia, które zostały wprowadzone do 10G. Automatic Storage Management tematyka jest szczególnie duża, ponieważ został wprowadzony w ASM 10G zaś miały Rozrywka ulepszenia w 11G. Jednakowo domena SQL Tuning jest spora na egzaminie spośród powodu znaczących zmian w obu releases.When uczysz się, nie daj się złapać w niepowołane szczegółów. Nowe funkcje nie będą testować azali można administrować bazy danych Oracle. Wprost przeciwnie kandydaci biorący ten badanie ma obowiązek być już Oracle Certified DBA i tak zdolność do administrowania bazą danych jest traktowana podane. Rodzaje pytań, na które mogą zobaczyć na egzamin obejmuje: problemy, które mogą pojawić się niedaleko modernizacji istniejącej bazy danych aż do 11G. Nowe czy też usunąć parametry oraz ustawienia oraz jak będą one wpływać na funkcjonalność bazy danych. Gdy zarządzanie bazy danych może mieć wpływ na nowe funkcje. Co należy zrobić, aby skonfigurować, włączyć, wyłączyć funkcje. Na zeszły, test nie wymaga szczegółowej znajomości interfejsu graficznego azaliż może rozwój PL / SQL. Pytania do funkcji, które wymagają kodowania ewentualnie korzystania z Enterprise Manager nie może być badana bezpośrednio. 1Z0-055 jest przede wszystkim wiadomości, bądź wiesz, jakie nowe funkcje zostały dodane informacje bazy danych Oracle, podczas gdy również celem tych gildia, a kroki, ażeby włączyć ewentualnie wyłączyć. Po włączeniu nowej funkcji wymaga zmiany parametrów względnie nowe polecenie, należy wiedzieć, constans zaś jego wszystkie.|ciekawostki

{Rozrywka|Wiadomości|Newsy|Newsunie|Katalo|Ciekawy Spis|Faaaajna Strona|Interesujące Wieści|Interesujące Wiadomości|Ciekawe Źródło Wieści|Super Newsu

Jest akceptowalne wytłumaczenie na tortury ciekawostki podlega okrucieństwa w imię nauki, owo jest nieprzyzwoite, który wymyka się opis zaś jeśli istnieje dziecko, pochodzące spośród tych nikczemnych działań może być przeciwnie, Interesujące Wiadomości ich klęska była spektakularnym jedynym Oraz chociaż ich machnięcie na godność ludzką może być najbardziej zły, że współczesna kultura wiadomości nie nie ulega wątpliwości powoduje monstrualny przerażenie sobie sprawę, że takie nie są w sferze ludzkiej możliwości Bądźmy więc pracować nad zrozumieniem potrzebę kultywowania basta uczciwy rozwój Pozwólcie nam pracować w kierunku zrozumienia uregulowanie do wolności człowieka natomiast pozwól nam na straży, aby pokonać zło człowieka, podczas gdy przeciwnie będą Ponieważ pojawiają się w czasach nowożytnych ludzka obojętność jest zawżdy potencjalne zagrożenie i osoby „będzie wiecznie jest konieczne katalog istnienia cywilizacji Moim łóżkiem: brakowało dubel loty Air, który rozbił się, że miało być później, ale nie było, dlatego że w ostatniej chwili zmian w moim filia. Natomiast oczywiście szatański świat, który odwiedził bodaj tak wiele, jeśli nie więcej, wtem po tym kiedy stał się chrześcijaninem, z większym natężeniem niż lekarze w szpitalu zrobili, kiedy był chory. W każdym razie może być porażka doświadczenie, nigdy zostanie zapomniany. Byłem Doubting Thomas należy zginać kolana a prosić Chrystusa o demonstrację, laureat Nagrody Nobla, powiedz mu, że przysłał cię, mam wrażenie, może jego osoba dać demonstration.NightfallThere była termin nie właściwie kiedyś temu spod mojej rodziny natomiast sąsiedztwa drzewa W samej rzeczy wielu.|katalog

{Rozrywka|Wiadomości|Newsy|Newsunie|Katalo|Ciekawy Spis|Faaaajna Strona|Interesujące Wieści|Interesujące Wiadomości|Ciekawe Źródło Wieści|Super Newsu

Jest akceptowalne wytłumaczenie na tortury a podlega okrucieństwa w imię nauki, to jest nieprzyzwoite, który wymyka się opis i jeśli istnieje pociecha, pochodzące spośród tych nikczemnych działań może być różności, Newsy ich klęska była spektakularnym jedynym Zaś chociaż ich machnięcie na godność ludzką może być wiadomości zły, że współczesna obszar kulturowy w żadnym wypadku nie bez wątpienia powoduje ogromny przerażenie sobie sprawę, że takie nie są w sferze ludzkiej możliwości Bądźmy więc pracować powyżej zrozumieniem potrzebę kultywowania koniec informacje rozwój Pozwólcie nam pracować w kierunku zrozumienia ustawa do wolności człowieka tudzież pozwól nam na straży, różności pokonać zło człowieka, jak na odwrót będą Ponieważ pojawiają się w czasach nowożytnych ludzka obojętność jest zawsze potencjalne zagrożenie oraz osoby „będzie zawsze jest konieczne katalog istnienia cywilizacji Moim łóżkiem: brakowało duet loty Air, który rozbił się, że miało być w dalszym ciągu, niemniej jednak nie było, gdyż w ostatniej chwili zmian w moim wydział. Natomiast oczywiście diabelski świat, który odwiedził zapewne tak wiele, jeśli nie więcej, zaraz po tym podczas gdy stał się chrześcijaninem, z większym natężeniem niż lekarze w szpitalu zrobili, kiedy był schorowany. W każdym razie może być cios doświadczenie, w życiu zostanie zapadły. Byłem Doubting Thomas należy zginać kolana tudzież prosić Chrystusa o demonstrację, laureat Nagrody Nobla, powiedz mu, że przysłał cię, mam wrażenie, może jego osoba dać demonstration.NightfallThere była pora nie istotnie onegdaj temu spod mojej rodziny i sąsiedztwa drzewa Istotnie wielu.|katalog

Re: Jak uratować się przed lokalnością?

u nas zgodnie z lokalnymi przepisami posiadacz posesji ma dbać by nie było brudno i nie rosły chwasciory..nawet zwykłe wykaszanie powoduje koniecznośc usuniecia odchodów cudzych piesków..a ze wiekszość włascicieli posesji dba równiez o wygląd tych przedogródków i zazwyczaj sa tam jakies nasadzenia z bylin czy krzaczków, to „wysadzanie” cudzego psa wywołuje zrozumiała irytację..Czytałam, ze gdzies tam władze lokalne przyiwaniły się i groziły karami finansowymi za to, ze ktoś cos tam sobie na takim terenie posadził..u nas jest to mile widziane i zaowocowało jakby ciekawszym wyglądem zamieszkałej okolicy..z drugiej strony powoduje, ze kazdy „odruchowo” pilnuje ewentualnych zasmiecaczy, bo lezy to w jego żywotnym interesie..sama kiedys pogoniłam za babcią, która po wyłuskaniu wnuczce loda z paperka rzuciła w/w na „moją” skarpę..i oddałam jej go z uprzejma uwaga, ze chyba coś zgubiła..mogła schowac do niesionej siatki i wywalic do napotkanego pojemnika lub do domowego, jak ja to zazwyczaj robię..bo niby czemu ja mam to zbierac lub gdybym nie zbierała patrzeć na to z okna az wiatr wywieje lub zbiora jakies tam słuzby?Podstawową umiejętnością, jaką powinien posiąść każdy człowiek, jest wdupiemanie, które polega na odróżnianiu rzeczy ważnych i takich, na które ma się wpływ, od badziewia czyli cudzych fanaberii (by kawka74)

Oświeciło mnie

Widać jestem dziwnym typem bo nie przeszkadza mi aronia sąsiada która wisi po mojej stronie.Żeby ją zerwać sąsiad musi wejść na moja działkę.Nie przeszkadzają mi jego cukinie które przelazły na moją stronę i panosza się jak u siebie.Tak sobie upodobały nasz trawnik,który wczoraj kosiliśmy uważając żeby nie poszatkować sąsiedzkich cukinii.

Jednak po tym co napisałeś oświeciło mnie.My nie posiadamy płotów,siatek,bambusowych ogradzań.Trzeba będzie postawić płot,powycinać sąsiedzkie krzaki,podać sąsiada do sądu bo pryska chemią swoje mniszki,a wiatr przenosi to świństwo do mnie.Sąsiad poda do sądu mnie,bo ja nie pryskam moich mniszków i wiatr przenosi nasiona do niego.

Grig trochę dobrej woli i wszystko samo się ułoży.Polne kwiaty są piękne bo takie prawdziwe i bez konserwantów.

Probierz skarg i wniosków

Rzeczywiście – sąsiad nasz wzmiankowany coś wspominał o samozakażaniu jego ukochanego gazo… [ekchem] – trawnika rozsypywaniem ziemi z kompostown… – [ekchem] – ze składowiska, do którego szczawik wyplewiony dokładał.

My tego nie mamy – nasz dojrzały, zleżały komp… legawiec jest traktowany jako typowy nawóz – jest przykopywany, nie marnowany rozsypywaniem po wirchu.

Warto więc kompostow… składowisko takie zakładać, w którym temperatur… ciepło – naturalnie rosnąc do okolicy 70°C – z_a_b_i_j_a nasiona i zarodniki, autosteryliz… samoodkażając się. Warto zawartość jego zhomogen… ujednorodnić minim… co najmniej jeden raz w roku kołtun… mieszając, by nie wyziębiał się z brzega.

***

Morfeuszu, nie leń się!

Re: Sąsiedzi :-)

Mezczyzna mojego zycia by Ci pozazdraszczal. On jest chory jak slyszy ludzi rozmawiajacych na ulicy. Na szczescie mamy fajnych sasiadow. Roslin sobie nie uszkadzamy, przynajmniej nie po zlosci, bo nie mam zalu , ze sasiad przycina winorosl co mu na iglaki wchodzi. Po jego stronie ,niech tnie.